Dr. Mustafa Demirelli Kimdir?


1964 Yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta tahsilini Erzincan’da tamamladıktan sonra liseyi Ankara’da bitirdi.

1990 Yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni derece ile bitirip tıp doktoru oldu.

1990-1993 Yıllarında Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 076 servisinde Acil Doktorluğu yaptı. Bu dönemde çeşitli acil eğitim kursları aldı.

1994- 1998 Yılları arasında Yenimahalle Ertuğrul Şimşek Sağlık Ocağı’nda Başhekim olarak görev yaptı.

1998 yılında kurduğu Özel Elif Tıp Merkezinde Başhekim olarak görev yaptı, bu merkezde hasta kabullerinin yanı sıra sünnet yapmaya başladı.

1999-2002 yılları arasında Keçiören Şenyuva Sağlık Ocağında Başhekimlik yaptı. Dr. Demirelli bu yıllarda Sağlık Bakanlığı’nın Akılcı İlaç Kullanımı Projesi’nde görev aldı. Yine bu yıllarda, Birinci Basamakta Tanı ve Tedavilerinin Standartlaşması Projesi’nde görev aldı.

2002 Yılında medikal malzeme ticaretine başlayan Dr. Demirelli o güne kadar kafasında olan sünnet sistemini Türkiye’de yapmaya, öğretmeye ve bu sünnet için gerekli malzemelerin satışını yapmaya başladı. Dr. Mustafa Demirelli bu dönemde doktor, sağlık memuru ve hemşireler olmak üzere yaklaşık 5.000 civarında kişiye Tek Kullanımlık Sünnet Aleti Smartklamp yöntemi ile cerrahi sünnet konusunda eğitim verdi.

2012 Yılına kadar distribütörü, bayisi ve ortağı olarak çok çeşitli tek kullanımlık sünnet aletleriyle  sünnet eğitimleri yaptı, toplu sünnetlerde sistemin standartlaşmasını sağladı ve bu ürünlerin  üretim, eğitim,  satış ve pazarlamasını yaptı. 2012 yılı itibariyle  bu konuda sahip olduğu bilgi birikimi, kendi  patent ve markalarıyla geliştirdiği Tek Kullanımlık Sünnet Aletleri ve Tek Kullanımlık Sünnet Setlerinin üretimini yapmakta  ve bu ürünleri dünya pazarlarına sunmaktadır. Aynı zamanda Activeklamp Circumcision Center adında Franchise zinciri kurarak dünya çapında bir marka oluşturmuştur.


Kendini sünnete adayan Dr Demirelli, kendi kliniğinde ve toplu sünnetlerde 60.000 den fazla çocuk ve erişkini sünnet etti.

Dr Demirelli,  dünyanın her yerinde sünnet yapmakta ve sünnet eğitimlerinde görev almakta olup, ulusal ve uluslar arası çeşitli dergi ve gazetelerde sünnet hakkında yazı ve araştırmaları bulunmakta ve seminerler vermektedir.

Afrika’da sağlıklı sünnet çalışmalarının projelendirilmesi ve uygulanması ile yakından ilgilenmektedir.

Kamu yararına faaliyet gösteren çeşitli dernek ve vakıflarda aktif görev almaktadır.

İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Dr Demirelli evli olup, bir oğlu ve bir kızı bulunmaktadır.